Jdi na obsah Jdi na menu
 


Science museum / Vědecké muzeum

 

Oficiální stránky: Science Museum (free entry)

Science museum nám přiblíží staletí nepřetržitého vědeckého a technického pokroku, počínaje medicínou starého Řecka a Říma a konče výzumem vesmíru a štěpením atomu. Rozsáhlá a působivá sbírka s mnoha interaktivními exponáty, jimž snadno porozumíte i bez vysokoškolského dipolomu, vznáší do vzdělání zábavu. Jiné expozice jsou určeny dětem, jejichž dotazy ochotně zodpoví zaměstnanci muzea. Stejný význam se klade i na význam vědy pro společnost - využití objevů a vynálezů v každodením životě - a na samotný proces objevování. Jedny z nejlepších expozic jsou Flight, která umožňuje experimentovat s principy létání, a Launch Pad, jež ozřejmí 7-13letým dětem základní vědecké principy. V síni Exploration of Space si můžete prohlédnout poškozenou kabinu Apolla 10, v níž kosmonauti letěli na Měsíc v květnu roku 1969. Můžete zhlédnout i videozáznam z přistání Apolla 11 na Měsíci, které se uskutečnilo o několik týdnů později.

ObrazekObyčejnější, i když o nic méně poutavou výstavkou je Food for Thought, odhalující vliv vědy a techniky na jednotllivé aspekty jídla a stravování. Můžete si zahrát na prodavače, jenž má kdispozici pokladnu s laserovým snímačem cen, a dozvědět se více o potravinářských přísadách. Po nahlédnutí do řady spíží si uvědomíte, jak se změnily stravovací návyky lidí od roku 1900 do 1970. K dalším oblíbeným oddělením patří Power and Land Transport, kde uvidíte provozuschopné parní stroje, staré vlaky, auta a motocykly, a Optics, kde se obeznámíte s hologramy, lasery a mícháním barev. Wellcome Museum of History of Medicine bylo u příležitosti nového milénia rozšířeno a je zaměřené an různé lékařské metody od starověku po současnost. Exponáty zahrnují vše, replikou etruského zubního můstku počínaje a nejnovějšími poznatky biotechnologie konče. Muzeum bylo založeno r. 1857.

 

  • exponáty ze všech možných sfér vědy v sedmi patrech: kosmonautika, telekomunikace, časomíra, chemie, kybernetika, fotografie, medicína, nejnovější vývoj počítačových technologií, farmacie, alchymie, astrologie, chirurgie..
  • vše představováno zajímavě a interaktivně, názorné ukázky
  • egyptská mumifikovaná hlava, florentský model z 18. století představující trup ženy rodící dítě, umělý chrup George Washingtona, stephensova první parní lokomotiva, první tryskový motor, první model DNA, příčný průřez letadlem B747.. vše ve skutečném měřítku.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář