Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minack


Obrazek

 

 

Přírodní divadlo pod širým nebem na jižním pobřeží Cornwallu. Ve třicátých letech jej vlastnoručně vytesala do skály Rowen Cade ve stylu řeckého amfiteátru. Divadlo je 4 míle od Land´s End v Cornwallu.

 

Historie

Divadlo bylo nápadem slečny Roweny Cadeové, která v Minacku žila. V roce 1929 hrála na blízké louce jednu ze Shakespearových her skupinka nadšených herců z vesnice. Slečna Cade jim nabídla ke zkoušení svoji chatu a zahradu, zdálo se jim to vhodné místo, u moře.. Slečna Cade se svým zahradníkem vytvořili terasu, cosi jako sedadla a přebývající přírodní materiál shazovali dolů ze skály. V roce 1932 se v hotovém divadle poprvé hrálo a představení sklidilo velký úspěch, neboť přímořské prostředí všechnu dramatičnost her ještě více zdůraznilo. Paní Cade se rozhodla divadlo ještě zvětšit, a tak na něm pracovala každou zimu po většinu svého života. Riwen Cade zemřela 26. března 1983 ve věku 89 let.

 

 

Nyní je divadlo využíváno od června do září, celou letní sezonu a hraje se zde obvykle 16 her. Hrají zde divadla z celé Velké Británie a dokonce přijíždějí i ty z USA. Divadlo je přístupné návštěvníkům po celý rok.

            Obrazek

 

webové odkazy:

* http://www.minack.com/ * http://www.chycor.co.uk/travel-tips/penzance/minack.htm * http://www.penzance.co.uk/tourism/index.htm?minack.htm~main_pz *

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář